4 kwietnia 2017

W konsekwencji ostatnich wydarzeń część radnych Rady Miasta Mysłowice z różnych ugrupowań, w trosce o dalszy przebieg działań w zakresie mieszkalnictwa, złożyła wniosek o natychmiastowe odwołanie z funkcji prezesa Śląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Pana Zbigniewa Augustyna.

14 marca 2017 r. w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód odbyło się otwarcie ofert, jakie wpłynęły na przetarg na sprzedaż Bauvereinu. Mimo podjęcia przez Radę Miasta Mysłowice uchwały podwyższającej kapitał zakładowy spółki, a następnie udzielenia poręczenia za zobowiązania z tytułu kredytu na zakup budynku „Bauverein”, gminna spółka Śląskie TBS nie przystąpiła do przetargu.

„W efekcie nie tylko straciliśmy jako gmina jeden z piękniejszych i najbardziej reprezentatywnych budynków w mieście, ale także zostało wyraźnie nadszarpnięte dobre imię tak prezydenta, jak i całej Rady Miasta. Odpowiadając za spółkę gminną, jaką jest Śląskie TBS, gmina nie może pozwalać sobie na tak rażące naruszenia oraz działania na szkodę mieszkańcom i zarządowi miasta. W perspektywie czeka nas wykonanie przez TBS istotnej i strategicznej inwestycji, jaką jest wyremontowanie i dostosowanie budynku przy ul. Wielka Skotnica 41. Oczekujemy, gwarancji, że spółka odpowiedzialna za tę inwestycję prowadzona jest przez odpowiedzialnego i profesjonalnego menedżera. W związku z powyższym liczymy na podjęcie niezwłocznych działań przez Prezydenta.” – przeczytamy w uzasadnieniu wniosku.

Radni, którzy podpisali się na wniosku, uważają, że ta sytuacja pozwala wątpić w powodzenie projektu przebudowy budynku przy ul. Wielka Skotnica 41, co na chwilę obecną jest jedną z kluczowych spraw związanych z kwestią mieszkań w naszym mieście. Wart dodać, że były duże opory przed zabezpieczeniem środków na remont dla TBS bez dokładnych planów inwestycji, których do tej pory nikt nie widział.

Wniosek poparli: radni MyToMysłowice – Chmiel Wojciech, Frysztacka Joanna, Kansy Agata, Sojka Damian, oraz Sawicki Edmund, Wójtowicz Dariusz i Zduniak Zbigniew.

17778628_1277552905626124_232584699_o

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
Brak tagów do wpisu.
Zobacz także:

Komentarze

Lokator TBS
5 kwietnia 2017 (13:06)
Lokator TBS, 5 kwietnia 2017 (13:06)

Dziwi, że Rada Miejska nie dostrzega innych problemów Śląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp.z o.o.:

- astronomicznej wysokości czynszu, za co Panu Prezydentowi trzeba podziękować,
- ŚTBS nie realizuje celu dla którego powstało, tj. budowa mieszkań,
- Szanowny Pan Prezydent nie godzi się na prywatyzację mieszkań, wbrew prośbą lokatorów,
- stan budynków stale się pogarsza, a prac remontowych się nie prowadzi.
- zarząd spółki i rada nadzorcza powoływana wedle prywatnych sympatii, nie z konkursu.

Lokatorzy już nazywają ŚTBS – Bauverein 2 i cierpliwie czekają kiedy zostaną sprzedani.

NIE!(0)

Dodaj swoją opinię

Dodaj komentarz

Lub