9 marca 2016

Sprawozdanie roczne My ToMy

My  To Mysłowice jak każde stowarzyszenie podsumowało zamknięty rok 2015 swojej aktywności. Poniżej publikujemy sprawozdanie z działalności przyjęte podczas ostatniego Walnego Zgromadzenia Członków, które jest najwyższą władzą Stowarzyszenia My To Mysłowice. 

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI ZA ROK 2015

15. stycznia 2015 odbyło się spotkanie założycielskie stowarzyszenia My To Mysłowice. Podczas spotkania obecnych było 20 członków założycieli. Wybrane zostały władze stowarzyszenia w składzie: Prezes: Jaroław Nowok, Wiceprezes: Agata Kansy, Skarbnik: Adam Czech, Sekretarz: Marcin Stroński, Członek Zarządu: Damian Sojka. Jak również Komisja Rewizyjna: Andrzej Mendyka, Anita Ćwieczek, Agnieszka Wójcik.

17. marca stowarzyszenie My To Mysłowice zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym, co oznacza początek jego oficjalnej działalności.

mytomybaner

marzec-maj – odbywają się wybory do mysłowickich rad dzielnic. Przedstawiciele stowarzyszenia angażują się w działalność społeczną i wchodzą do Rad Dzielnic. Członków i sympatyków naszego stowarzyszenia spotkamy m. in. w dzielnicach: Wesoła, Morgi, Larysz-Hajdowizna, Brzęczkowice i Słupna, Bończyk-Tuwima, Janów Miejski-Ćmok.

16. kwietnia – My To Mysłowice wchodzą w skład Porozumienia Mysłowickich Organizacji Pozarządowych.

3. maja - przedstawiciele My To Mysłowice uczestniczą w miejskich obchodach Narodowego Święta Konstytucji.

31. maja – wzięliśmy udział w dniu Organizacji Pozarządowych na kąpielisku Słupna, gdzie mieliśmy swoje stoisko.

16. czerwca – stowarzyszenie wspiera organizację 50-lecia Przedszkola nr 13.

Lipiec i sierpień – My To Mysłowice wspiera inicjatywę Radę Dzielnicy Janów Miejski-Ćmok „Joga na Trawie”. Inicjatorką akcji jest przewodnicząca tamtejszej Rady Dzielnicy oraz członkini naszego stowarzyszenia Katarzyna Olesińska.

1. i 2. sierpnia – stowarzyszenie My To Mysłowice wraz z Rybnickim Klubem Miłośników Kwiatów jest współorganizatorem III Międzynarodowej Wystawy Kwiatów i Kompozycji Kwiatowych, która odbywa się w Hotelu Trojak w Mysłowicach.

11. listopada – przedstawiciele stowarzyszenia My To Mysłowice brali udział w obchodach Święta Niepodległości w Mysłowicach.

Regularnie co kwartał odbywały się ogólne spotkanie członków i sympatyków stowarzyszenia. Miały one miejsce w styczniu (inauguracyjne), w kwietniu (wielkanocne), we wrześniu (spotkanie z kandydatem na posła Wojciechem Królem), w grudniu (bożonarodzeniowe).

Przynajmniej raz w miesiącu (poza okresem wakacyjnym) spotykał się zarząd stowarzyszenia My To Mysłowice, by planować na bieżąco nasze działania.

W omawianym roku 2015 funkcjonuje aktywnie nasza strona MyToMy.pl oraz związany z nią profil na Fecebooku. Pisaliśmy o pracy naszych przedstawicieli w Radzie Miasta Mysłowice (Agaty Kansy i Damiana Sojki) i radach dzielnic oraz aktywności Prezydenta Bernarda Pastuszki. Poruszaliśmy najważniejsze problemy Mysłowic: inwestycje drogowych, zarządzanie miastem, budżet obywatelski, MPWiK, wypowiadaliśmy się o planach powstania nowej kopalni w Mysłowicach.

Nagłaśnialiśmy lokalne inicjatywy jak AlterFest, akcje Mysłowickiego Detektywa Historycznego, biegi organizowane przez Fundację Fenix, jarmarki na Laryszu organizowane przez stowarzyszenie Progress. Pisaliśmy o wyborach do rad dzielnic, Orszaku Trzech Króli, dożynkach miejskich, koncercie Bądź jak Jezus, czy podróży kajakiem Państwa Parisów do Paryża. Recenzowaliśmy także książkę Artura Rojka „Inaczej”, a także opisywaliśmy niektóre z działań komisarz UE Elżbiety Bieńkowskiej podejmowane przez nią w Brukseli.

Na chwilę obecną My To Mysłowice liczy 37 członków.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
Tagi:
Zobacz także:

Komentarze

Bogdan Sablik
9 marca 2016 (22:16)
Bogdan Sablik, 9 marca 2016 (22:16)

Gratuluję aktywności i zapału w pracy na rzecz mieszkańców naszego miasta.
Pozdrawiam serdecznie My maniaków!

NIE!(0)

Dodaj swoją opinię

Dodaj komentarz

Lub