5 marca 2016

Spotkanie społeczeności MyToMy

 W ubiegły czwartek odbyło się zebranie społeczności My To Mysłowice. Miało ono w programie dwa punkty. Pierwszym było spotkanie w nowym mysłowickim posłem Wojciechem Królem, zaś drugim omówienie planów stowarzyszenia, nad którymi pracował ostatnio zarząd.

Wojciech Król opowiadał o swojej pracy w parlamentarnej, podkreślił, że jego mandat udało się wypracować głownie dzięki głosom jakie zdobył w Mysłowicach. Wynik Króla był dużą niespodzianką o czym świadczył fakt, o którym opowiedział poseł:

- Był taki moment, kiedy spłynęły wyniki ze wszystkich miast oprócz Katowic, to miałem drugi wynik na liście po profesorze Zembali.

sp6

Poseł Wojciech Król opowiadał o swojej pracy parlamentarnej.

W Sejmie Wojciech Król pracuje w dwóch komisjach: Kultury i Środków Masowego Przekazu oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, działa również w trzech zespołach parlamentarnych: Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Województwa Śląskiego, w którym wybrano go do prezydium. Jeśli chodzi o sprawy lokalne to zajął się aktywnie dwoma sprawami. Lobbuje za środkami: na rozbudowę DTŚ w Sejmie oraz za budową stadionu lekkoatletycznego na Promenadzie w Urzędzie Marszałkowskim.

sp5

Członkowie naszego stowarzyszenia spotykają się kilka razy w roku.

Prezydent Bernard Pastuszka przywitał oficjalnie radnych: Wojciecha Chmiela oraz Joannę Frysztacką, którzy wraz z Agatą Kansy i Damianem Sojką stworzyli Klub My To Mysłowice w mysłowickiej Radzie Miasta. Nowi radni przystąpili nie tylko do Klubu, ale i do stowarzyszenia My To Mysłowice z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

sp2

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy nasi radni: Damian Sojka, Agata Kansy, Wojciech Chmiel oraz Joanna Frysztacka.

W kolejnej części prezes Jarosław Nowok informował o postępach w dużym wydarzeniu przygotowywanym przez My To Mysłowice. Zachęcał również członków stowarzyszenia do zaangażowania się w jego organizację. Następnie przyjęto sprawozdania: roczne oraz finansowe My To Mysłowice za rok 2015, a także wybrano pana Jerzego Sorka do Komisji Rewizyjnej.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
Zobacz także:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował, bądź pierwszy!

Dodaj swoją opinię

Dodaj komentarz

Lub