23 lutego 2016

Rok w Radzie Miasta: Agaty Kansy

Kiedy półtora roku temu odbywały się wybory samorządowe komitet My To Mysłowice najlepszy rezultat uzyskał w okręgach wyborczych: II (dzielnice: Janów Miejski, Szopena-Wielka Skotnica, Bończyk-Tuwima) i IV (dzielnice: Morgi, Larysz, Krasowy, Kosztowy, Dziećkowice, Wesoła, Ławki).

Wówczas Radnymi zostali Damian Sojka i Bernard Pastuszka z wymienionych wyżej terenów. Ponieważ Prezydent Lasok zdecydował się powołać naszego przedstawiciela Bernarda Pastuszkę na Wiceprezydenta Mysłowic, a ten w związku z tym złożyć musiał mandat radnego. Na jego miejsce z dzielnic południowych weszła nauczycielka przedmiotów ścisłych z Gimnazjum nr 5 Agata Kansy, która uzyskała kolejny najlepszy na liście wynik wyborczy. Ślubowanie nowa radna składała na sesji Rady Miasta 26. lutego 2015 roku.

Kansy2

Na zdjęciu Agata Kansy z Przewodniczącym Rady Miasta Grzegorzem Łukaszkiem w czasie składania ślubowania.

Przez ostatni rok aktywnie działała ona na rzecz dzielnic południowych, składała wiele ważnych wniosków. Agata Kansy skupia się na kwestiach edukacji, młodzieży, infrastruktury drogowej, pracuje w komisjach: Edukacji, Kultury i Sportu oraz Polityki Społecznej i Zdrowia. W czasie swojej rocznej kadencji składała interpelacje w sprawie budowy bieżni oraz remont wejścia przy Gimnazjum nr 5, oznakowania dróg, modernizacji chodników i przystanków na Brzezince oraz na Starej Wesołej.

Z tych małych działań składa się praca każdego z radnych. Pomimo krótkiego doświadczenia samorządowego radna Agata Kansy aktywnie wywiązuje się ze swoich obowiązków, jest otwarta na mieszkańców.

Z radną Agatą Kansy można się spotkać na dyżurze w każdy pierwszy wtorek miesiąca w Gimnazjum nr 5 przy ulicy Dzierżona 26 w godzinach 15:30-16:30.

 

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
Zobacz także:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował, bądź pierwszy!

Dodaj swoją opinię

Dodaj komentarz

Lub