10 listopada 2014

 

Prezydent Lasok z poparciem społeczności My To Mysłowice

W ubiegłym tygodniu gościem społeczności My To Mysłowice był prezydent Mysłowic Edward Lasok, który zwrócił się o spotkanie z naszą grupą.

Lasok2

Prezydent Lasok opowiadał o tym, jakie zadania planuje podjąć w przyszłej kadencji, ale odnosił się również zdarzeń jakie miały miejsce jeszcze przed jego wyborem i działań jego poprzednika Grzegorza Osyry:

Mój poprzednik był w konflikcie zarówno z marszałkiem województwa, jak i ówczesną minister rozwoju regionalnego Elżbietą Bieńkowską. Efekt był taki, że Mysłowicom nie udało się uzyskać środków na projekty finansowane z Unii Europejskiej, bo te z budżetu 2007-13 zostały zostały już rozdysponowane do 2010 roku. Na niektóre inwestycje już pieniędzy z Unii nie będzie, bo na drogi lokalne nie ma już środków w nowym budżecie.

Pierwsza kadencja prezydenta Lasoka skupiła się w dużej mierze na uporządkowaniu sytuacji, którą zastano po poprzedniku. Gdy Edward Lasok rozpoczynał swoje urzędowanie przed drzwiami jego gabinetu przywitali go komornicy, odkryto również wysokie zobowiązania ciążące na miejskich spółkach. Należało także zadbać o kwestie wizerunkowe, bo we wcześniejszych latach Mysłowice kojarzyły się głównie z wyłączanymi światłami oraz samookaleczającym się prezydentem, co nie przynosiło nam chluby.

Lasok4

Jako priorytetowe działania na nową kadencję Edward Lasok wymienił 3 cele: przyciągnięcie inwestorów, budownictwo (w szczególności budownictwo społeczne), a także remonty i budowa infrastruktury drogowej.

DTŚ musi powstać, bo w przeciwnym razie Mysłowice się zakorkują. Jest to miasto wjazdowo-wyjazdowe i zawsze tak było, nic tego nie zmieni.

- komentował prezydent. Na wątpliwości w kwestii tego, że Mysłowice się stoją w miejscu Edward Lasok odpowiedział:

Nasze miasto się rozwija, wbrew pozorom się rowija. Ludzie chcą mieszkać w Mysłowicach. Jak jeszcze będzie praca w Mysłowicach to już będzie pełne szczęście. Dlatego, że mamy bardzo atrakcjne tereny południowe.

Prezydent Lasok stwierdził, że podoba mu się plan działania „My To Zmienimy”, jaki nakreśliła grupa MyToMy i że ma nadzieję, że po wyborach powstanie koalicja, która będzie mogła go przeprowadzić. Następnie w grupie My To Mysłowice odbyła się dyskusja na temat tego czy udzielić poparcia prezydentowi Edwardowi Lasokowi. Pomimo pewnych zastrzeżeń co do dynamizmu działania w mijającej kadencji i pierwszych – zwłaszcza jej pierwszych 3 lat – głosowanie wypadło pozytywnie dla prezydenta Lasoka. Społeczność My To Mysłowice nie patrzy na kadencję Edwarda Lasoka bezkrytycznie, jednak wydaje nam się, że jest to najlepszy z całej dziewiątki kandydatów, walczacych o fotel prezydenta Mysłowic.

Lasok1

W głosowaniu za poparciem Edwarda Lasoka w wyborach na prezydenta Mysłowic opowiedziało się 40 z 46 kandydatów na radnych, 3 wstrzymało się od głosu, a 1 był przeciwko, 2 było nieobecnych. Tym samym społeczność My To Mysłowice w drodze demokratycznej decyzji udzieliła oficjalnego poparcia prezydentowi Edwardowi Lasokowi.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
Zobacz także:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował, bądź pierwszy!

Dodaj swoją opinię

Dodaj komentarz

Lub