21 sierpnia 2017

II charytatywny koncert reggae w Mysłowicach

W sobotę 2 września idealnie na zakończenie wakacji mysłowicki Park Słupna zabrzmi rytmami reggae i poruszy serca zebranych w geście wsparcia dla małej Oli. To druga edycja koncertu charytatywnego organizowanego przez stowarzyszenie MyToMysłowice przy wsparciu miasta Mysłowice.

Tym razem podopieczną jest mała Ola, która 2 kwietnia 2017 r. skończyła 2 lata, a od 5 miesiąca życia choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA (z j.ang: spinal muscular atrophy). To rzadka genetyczna choroba, która przejawia się postępującą utratą funkcji mięśniowych. W Polsce choruje na nią 400-800 osób. Nasza Ola jest dzieckiem, które potrafi czerpać z życia radość i które tę radość potrafi również dawać – jest bardzo towarzyska i inteligentna, niestety choroba nie pozwala jej chodzić ani stabilnie siedzieć. Ze względu na ograniczoną możliwość samodzielnego poruszania się, Ola wymaga całodobowej opieki. Celem koncertu jest pomoc przy zakupie specjalistycznego wózka elektrycznego, który zwiększy niezależność Oli i umożliwi jej na przykład kontakty z rówieśnikami.

Koncert poprzedzi I bieg charytatywny #MyPomagamyOli, organizowany przy współudziale stowarzyszania Truchtacz. Uczestnicy będą rywalizować w czterech kategoriach: 9-10 lat, 11-15 lat, 16+ lat oraz nordic walking. Wpisowe to dowolny datek do puszki. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal. Biuro zawodów czynne od godz. 13.30, start biegów o godz. 14.45.

Po biegach nadejdzie czas na punkt kulminacyjny, czyli występy naszych artystów, którzy wystąpią dla publiczności także charytatywnie, wspierając Olę. Wśród gwiazd reggae znajdą się: Aaron McCoy, Dawid Albaaj & Krystian K-Jah, Tamika & Krystian K-Jah, Beniamin. Start występów planowany jest na godz. 16.30, po oficjalnym otwarciu imprezy oraz nagrodzeniu zwycięzców biegów.

Wśród atrakcji podczas koncertu nie zabraknie czegoś dla małych i dużych, jak na przykład:

 • loterii fantowej z ciekawymi nagrodami i nagrodą główną – niespodzianką,
 • przejażdżek z grupą Motocyklowe Mysłowice,
 • wzniesienie się w niebo balonem,
 • próby sił na strzelnicy,
 • dmuchańców, waty cukrowej i animacji dla najmłodszych.
 • loterii fantowej, którą wsparli mysłowiccy przedsiębiorcy i sympatycy.

Wszystkie atrakcje dostępne będą także za datek wrzucony do puszki wolontariuszy, a cały dochód z imprezy przekazany zostanie na rzecz Oli.

myPomagamyOli

Patronat honorowy:
Prezydent miasta Mysłowice Edward Lasok.

Współpraca:

 • Miasto Mysłowice
 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
 • Mysłowicki Ośrodek Kultury
 • Szkoła Podstawowa nr 4
 • Truchtacz
 • Braks

 Główni sponsorzy: Purus, Efekt BHP, EuroSat, EuroMed, Dorex, Stolorz Truck System, spheresis.com, MyTravel.pl.

Posłuchaj o koncercie:

itvm

Kilka słów o tegorocznych artystach:

Dawid Albaaj aka David D’light

Pochodzący z Gdańska kompozytor oraz autor tekstów. Ostatnie lata spędził w Sztokholmie, gdzie m.in. rozwijał swoją muzyczną pasję, czego efektem był wydany singiel „Your Style”, za którego produkcję odpowiada Don Paco. Zawsze uśmiechnięty, z pozytywnym podejściem do życia, co odzwierciedla się w jego tekstach. Po powrocie do Polski nawiązał współpracę z Krystianem „K-Jah” Walczakiem, czego efektem był numer „Righteousness”, który ukazał się na składance „Sweet Love Riddim” dołączonej do magazynu Free Colours. W międzyczasie wystartował w konkursie Discovered By Good Time Radio, gdzie zajął zaszczytne, trzecie miejsce. Artysta pojawił się na scenie u boku Kamila Bednarka, Vavamuffin, czy Mesajah, z którym wystąpił podczas kwalifikacji do konkursu „Przebojowe Duety”. Obecnie Dawid pracuje nad swoim materiałem, koncertując w SoundSystemowym Duecie z Radosławem Kobusem aka DubRadix.

Aaron McCoy

Urodzony w Newport News, w rodzinie z głębokimi tradycjami muzycznymi, zaczął sam pisać piosenki w wieku lat 8, a uczyć się gry na pianinie jako dwunastolatek. Na jego twórczość wpływ mieli tacy artyści, jak Stevie Wonder, Rachelle Ferrell i Jamie Cullum, ale skomponował kilka kawałków, tworząc własne wyluzowane, kameralne brzmienie z fortepianem i głosem. Opisuje swój styl jako „R&B z odcieniami jazzu”.

Krystian „K-Jah” Walczak

Producent, DJ, muzyk oraz realizator dźwięku. Od najmłodszych lat inspirowała go szeroko pojęta muzyka Reggae/Dub/Roots. W 2002 roku pod szyldem K-Jah Positive SoundSystem rozpoczął swą muzyczną przygodę grając w klubach oraz na festiwalach w całym kraju. W 2008 roku powołał wraz z Dawidem Portaszem (Jafia Namuel) projekt RASTASIZE, który jako pierwszy w historii polskiej fonografii nagrał swój debiutancki album „DAY BY DAY” w legendarnym studio Bob’a Marley’a TUFF GONG w Kingston na Jamajce. Premiera albumu miała miejsce na Ostróda Reggae Festival w 2009 r. Płyta odbiła się szerokim echem wśród fanów muzyki reggae i nie tylko, co potwierdziła nominacja do Paszportów Polityki w tym samym roku. W projekcie udział wzięli światowej klasy muzycy m.in. Sly and Robbie (Black Uhuru), Dean Fraser (Bob Marley), Glen Browne (Ziggy Marley), Phillip James, Michael Fletcher (Shaggy), Mark Dawson, Errol Brown (Bob Marley, Hot Chocolate).

K-Jah dwukrotnie odwiedził Jamajkę. Podczas każdej z wizyt nabywał nowych doświadczeń, pracował nad nowymi produkcjami, poszerzał znajomości oraz poznawał techniki realizacji dźwięku, wymieniając chociażby Clive’a Hunt’a – producenta i aranżera takich artystów jak Peter Tosh, Jimmi Cliff, Max Romeo czy The Wailers. W roku 2010 K-JAH rozpoczął prężną współpracę z muzykami z Polski oraz zagranicy produkując riddimy oraz remixy dla takich artystów jak Habakuk, Junior Stress, Tallib, Damian SyjonFam, MadMajk, Bakshish, Calu, WersMan i wielu innych.

Tamika

Genialna wokalistka soul&reggae, znana zarówno z chórków Gentelmana, jak i kariery solowej. Urodziła się i wychowała z czworgiem rodzeństwa w stanie Virginia w USA. W 2002 r. po przeprowadzce do Niemiec stała się chórzystką Gentlemana. Jej kariera nabierała rozmachu. Występując z Gentlemanem rozwijała także karierę solową, współpracując z różnymi artystami – jej głos usłyszymy na albumie „Tough Enough” The Far East Band, w projekcie Sisters, czy na własnym EP „Good Days”. Jej debiutancki album „Piece of Mind” (2012) jest solidnym lirycznym przekazem umiejscowionym w kontekście współczesnej korzennej muzyki, pięknych melodii i troski o każdy szczegół.

K-Jah to Krystian Walczak – producent muzyczny, DJ, muzyk i inżynier dźwięku. W 2002 roku zaczął występować jako K-Jah Positive Sound System. W 2008 roku był współtwórcą projektu Rastasize, który zarejestrował album „Day by Day” w Tuff Gong Studio w Kingston. W 2010 K-Jah rozpoczął współpracę z różnymi wokalistami i muzykami, dostarczał riddimy i remiksy dla m.in. Habakuka, Juniora Stressa, Talliba, Damiana SyjonFama i wielu innych. „Sweet Love Riddim” to projekt już z międzynarodowymi artystami. Następnie ukazał się debiutancki solowy album „Link up!”. Wśród gości można usłyszeć tam Sarę Lugo, Runkusa, Lutan Fyah, Dawida Portasza i wielu innych. Również Gentleman i jego żona Tamika zaśpiewali piękne „Defenders of the Light” na riddimie K-Jah. Na pewno usłyszycie ten utwór na żywo w Ostródzie, obok nowych hitów od polskiego producenta, współpracującego obecnie m.in. z Kelvinem Grantem (Musical Youth) i Rapha Pico.

Beniamin

Formacja powstała w wyniku transformacji grupy Roots Rockets w 2016 r. w Andrychowie. Zespół prezentuje szeroko rozumianą muzykę rockową z elementami reggae i funku.
Dzieląc scenę z takimi markami jak: Dżem, Enej, Bracia, Nattali Rize, LemON, Lombard, Happysad czy Ania Rusowicz zespół zagrał ponad 300 koncertów w Polsce oraz za granicą, w tym na największych polskich festiwalach jak Przystanek Woodstock, Jarocin Festiwal, Ostróda Reggae Festival, Reeagenwalde, Reggae Nad Wartą, Reggae Na Piaskach, czy Winter Reggae w Gliwicach. Na koncie kapeli są występy live w TV w takich programach jak Must Be The Music, Dzień Dobry TVN czy Świat się kręci.

Więcej informacji o koncercie: #MyPomagamyOli

Więcej informacji o biegu: #MyBiegamydlaOli

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
Brak tagów do wpisu.
Zobacz także:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował, bądź pierwszy!

Dodaj swoją opinię

Dodaj komentarz

Lub