16 listopada 2016

Miasto otwarte

Rozgrzany kocioł dyskusji w Mysłowicach kipi od gorących nieraz  sporów. Urzędnicy konsultują z mieszkańcami strategię sportu, kultury, regulamin 2 edycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego . We wszystkich tych debatach uczestniczymy, ponieważ marzy nam się fajne miasto, bo każdy z nas tworzy Mysłowice, bo my to Mysłowice.

Największą aktywnością wykazuje się na tej miejskiej Agorze nasza niezmordowana radna Joanna Frysztacka, która uczestniczyła w tym tygodniu w spotkaniach wszystkich 3 gremiów (ds. kultury, sportu i budżetu obywatelskiego). Radny Wojciech Chmiel opiniował miejski sport oraz kulturę, zaś Marcin Stroński z Rady Dzielnicy Brzęczkowice i Słupna wziął na tapetę kulturę i MBO, w którego pierwszej edycji zwyciężył wnioskowany przez niego projekt dotyczący Promenady i Trójkąta Trzech Cesarzy. Z kolei w pracy rady ds. sportu działa nasz prezes Jarosław Nowok.

 

Mysłowice zyskały renomę miasta otwartego, gdzie urzędnicy liczą się z głosem lokalnej opinii publicznej. Działają rozliczne gremia, bo poza wyżej wymienionymi to jeszcze: Rada Seniorów i Młodzieżowa Rada Miasta, zaistniała Powiatowa Rada Pożytku Publicznego, czyli głos organizacji pozarządowych. Urząd Miasta zapraszał – choć bez sukcesów – mysłowiczan na konsultacje o statucie miasta. Sam Mysłowicki Budżet Obywatelski był wielkim sondażem, w którym wypowiedziało się 20% mieszkańców.

Konsultacje to bardzo fajna sprawa. Najważniejsze, aby brała w nich udział maksymalnie duża liczna osób. I po nie mniej ważne, by efekty narad przełożyły się na codzienne życie miasta, by na gadaniu się nie skończyło.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
Zobacz także:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował, bądź pierwszy!

Dodaj swoją opinię

Dodaj komentarz

Lub