26 lutego 2017

MBO do przodu!

Mieszkańcy wybrali zwycięzcę I edycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego, zaś już od 1. marca mysłowiczanie będą mogli zgłaszać projekty do II edycji. Jak jednak przebiega realizacja zwycięskiego projektu, czyli zagospodarowania Promenady i Trójkąta Trzech Cesarzy?

Otóż w listopadzie odbyło się oficjalne spotkanie władz miasta oraz autorów zwycięskiego pomysłu: Iwony Gwiazdy, Anny Starmach i Marcina Strońskiego. Późniejsze prace nad realizacją Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego miały bardziej roboczy charakter. Rozmowy odbywały się pomiędzy pomysłodawcami a przedstawicielami odpowiedzialnych komórek Urzędu Miasta, początkowo Wydziału Rozwoju, a ostatnio Wydziału Inwestycji. Wszystko to działo się nie tylko w gmachu UM, wszak autorzy MBO i urzędnicy udali się na wizję lokalną do granicy dawnych cesarstw.

Michalski

Od momentu przejęcia przez Wydział Inwestycji pod kierunkiem Romana Michalskiego prace nad MBO przyspieszyły.

Od momentu przejęcia sprawy przez Naczelnika Romana Michalskiego i jego ludzi prace nad realizacją MBO mocno zdynamizowały się. Przygotowano wstępne projekty, wyłoniono firmę, która zajmie się ich szczegółowym opracowaniem. Zarówno autorom projektu, jak i władzom miasta zależy na tym, by prace na Promenadzie i Trójkącie zamknąć do jesieni.

mbo2

Czy przed ogłoszeniem laureata II edycji MBO zobaczymy już zrealizowany projekt z edycji I?

Wszystko jest na dobrej drodze, by przed ogłoszeniem wyników II edycji, pierwsza doczekała się pomyślnej realizacji. Jednak chuchamy na zimne i nie zapeszamy, bo procedury urzędowe są usłane kolcami.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
Zobacz także:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował, bądź pierwszy!

Dodaj swoją opinię

Dodaj komentarz

Lub