Marcin Stroński

 

Absolwent nauk politycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiował również historię na tej samej uczelni. Podyplomowo ukończył zarządzanie zasobami ludzkimi na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. W. Korfantego oraz zarządzanie przedsiębiorstwem bankowym na Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach. Zdał egzamin Europejskiego Certyfikatu Bankowca EFCB.

stronski11

Od najmłodszych lat pomagał w prowadzeniu rodzinnej firmy. Po studiach zdobywał doświadczenie w sektorze bankowym, gdzie zajmował się mikroprzedsiębiorstwami. Dwukrotny laureat nagrody „Etyka w finansach” im. Robina Cosgrove, przyznawanej przez Komisję Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich (2013- III miejsce, 2014 – I miejsce). Na temat etyki w finansach publikował artykuły w prasie branżowej, na portalach internetowych, czasopismach naukowych, prowadził prelekcje na uczelni. Od przeszło 3 lat jest przewodniczącym Rady Osiedla Brzęczkowice i Słupna, uczestniczy w sesjach mysłowickiej Rady Miasta. W sondażu prezydenckim 2014, organizowanym przez portal naszemiasto.pl, zdobył III lokatę.

stronski13

Od dziecka zaangażowany w działalność społeczną. Zaczęło się od samorządu szkolnego i młodzieżowego Sejmiku Wojewódzkiego. Podczas studiów było to Koło Nauk Politycznych, w którego zarządzie działał organizując debaty, konferencje czy kierując Sekcję Historii III RP, której jest pasjonatem. W młodości aktywny w organizacjach młodzieżowych, w ramach których inicjował debaty na temat współczesnego patriotyzmu, historii czy kwestii etycznych. Obecnie zaangażowany w działalność związkową w „Solidarności”. Był inicjatorem tworzenia struktur w swoim macierzystym banku, uczestniczył w negocjacjach z zarządem, bronił praw pracowników. Jest jednym z liderów Sekcji Bankowców NSZZ „Solidarność”, będąc członkiem władz krajowych oraz Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”, gdzie w prezydium pełni funkcję sekretarza. Czynny w lokalnych strukturach Platformy Obywatelskiej, gdzie od dwóch lat roku jest szefem Koła Mysłowice-Południe. Uczestniczył w pracach think-tanków Instytut Obywatelski oraz Instytut Myśli Państwowej, brał udział w seminarium Laboratorium Idei organizowanym przez Pałac Prezydencki.

Jego pasją jest czytanie książek i opracowań w tematyce historii, polityki oraz bankowości, z której przygotowuje doktorat. Uwielbia pisać, dlatego przez kilka lat prowadził blog „mysłowicki punk widzenia” (www.stronski.bloog.pl). Od kilku ponad roku kieruje portalem MyToMy (www.MyToMy.pl). Pisze również blog poświęcony etyce w bankowości (www.etyka.blog.pl). Wolne chwile lubi spędzać z rodziną, odwiedzać mniej znane zakątki Polski, chodzić do kina, teatru, nie pogardzi dobrym kabaretem. Bliski jest mu czarny humor, okraszony nutą absurdu, co pozwala nie popaść w malkontenctwo.

stronski12

Zadowolony tata dwóch hultajów: 6-letniego Nikodema oraz 5-letniego Ignasia oraz mąż upartej Patrycji. Mysłowiczanin z wyboru, którego dokonał niemal 6 lat temu. Wierzy, że w lokalnej społeczności drzemie niesamowity potencjał, który jest największym skarbem miasta.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
Brak tagów do wpisu.
Zobacz także: