12 maja 2015

Wiceprezydent o swoich zamierzeniach

 

W ubiegłym tygodniu Bernard Pastuszka udzielił wywiadu dla mysłowickiego „Co Tydzień”. Prezentujemy obszerne fragmenty rozmowy jaką przeprowadziła z nim redaktor Grażyna Haska. Oto kilka najważniejszych aspektów, które poruszył Bernard Pastuszka:

  1. Remonty:

Nasz budżet jest jeszcze ciągle skromny, więc planowanie wydatków jest niezbędne. Uchwalenie planu remontów da nam szansę na odpowiednio wcześniejsze przygotowanie niezbędnej dokumentacji projektowej dla każdej drogi przewidzianej do naprawy czy przebudowy (…) Plan posłuży do składania wniosków o dofinansowanie z różnych zewnętrznych funduszy.

Rocznie pula na drogi musi wynosić co najmniej 18 do 20 milionów złotych, chodzi o wartość nie kosztorysową, a uzyskaną po przetargach. Oczywiście mam nadzieję, że dostaniemy wspomaganie z funduszy rządowych przeznaczonych na budowę dróg lokalnych.

Bernard-Pastuszka

2. Ścieżki rowerowe

Tam, gdzie jest możliwe wraz z nowymi chodnikami powstaną ścieżki rowerowe. Takie plany mamy na ulicach Orła Białego, PCK, Gagarina. Tymi ścieżkami rowerowymi będzie można dojechać z Kosztów do Wesołej czy Morgów.

3. Śródmieście

Podpisano porozumienie z Tramwajami Śląskimi, na podstawie którego przebudowana zostanie ulica Bytomska. Naprawione zostanie torowisko i nawierzchnia.

4. Mieszkania komunalne

Negocjujemy z władzami Holdingu porozumienie przejęcia za miejskie podatki budynku przy ul. Krakowskiej 14. To dawny kopalniany hotel robotniczy, który od lat Holding chce sprzedać. Moim zdaniem to budynek, w którym może powstać ok. 100 mieszkań komunalnych dobrego standardu. Jest szansa na stworzenie możliwości do odblokowania mieszkań o standardzie socjalnym, za które lokatorzy płacą. W to miejsce przenieść tych, którzy z czynszami są co najmniej na bakier. Natomiast tym płacącym zaproponować właśnie mieszkanie na Krakowskiej 14.

Poza tym Krakowska to też szansa, by przestać płacić odszkodowania za naszych mieszkańców w zasobach Śląsko-Dąbrowskiej Spółki czy Mysłowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

„Co Tydzień” nr 18/1232 z 7 maja 2015

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
Zobacz także:

Komentarze

Tomasz Katan
12 maja 2015 (16:57)
Tomasz Katan, 12 maja 2015 (16:57)

Przy budowie ścieżek rowerowych warto pamiętać by nie powstały z kostki, a z asfaltu lub innego matariału po którym można również jeździć na rolkach. Tak za jednym zamachem można mieć ścieżki rowerowe i rolkowe.

NIE!(0)

Dodaj swoją opinię

Dodaj komentarz

Lub