24 czerwca 2016

2 krańce Trójkąta

22. czerwca spotkali się przedstawiciele rad dzielnic Brzęczkowice i Słupna z Mysłowic oraz „Południe” z Sosnowca. Obie rady gospodarują na terenie Trójkąta Trzech Cesarzy po obu stronach Przemszy.

Tematem rozmów na Bulwarze Czarnej Przemszy były działania na Trójkącie po mysłowickiej i sosnowieckiej stronie. Członkowie obu rad zastanawiali się czy możliwe byłoby takie połączenie, które umożliwiłoby przedostanie się na drugą stronę rzeki. Rozmawiano także o projekcie rewitalizacji Kąta Trzech Cesarzy zgłoszonym w ramach Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego.

trójkąt1

Rozmowy toczyły się oczywiście na wolnym powietrzu.

Pomysłodawcą i inicjatorem spotkania był Grzegorz Wola, przewodniczący Rady Dzielnicy „Południe” z Sosnowca, zaś Radę Dzielnicy Brzęczkowice i Słupna reprezentowali: Patrycja Łuczuk-Strońska (przewodnicząca Rady), Agnieszka Czarnota (także prezes Mysłowickiego Detektywa Historycznego) oraz Marcin Stroński (autor projektu „Rewitalizacja Kąta 3 Cesarzy” zgłoszonego do MBO), obecni byli również Państwo Monika i Jacek Paris z Klastra Górnej Wisły. Dodać należy, że na spotkanie przybył we własnej osobie Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz grupa radnych sosnowieckiej Rady Miasta.

trójkąt2

A na koniec oczywiście pamiątkowe zdjęcie.

Kolejne spotkanie w sprawie Trójkąta Trzech Cesarzy planowane jest na wrzesień, bo w tej sprawie warto działać ponad granicami. Dobrze razem tworzyć coś wielkiego!

 

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
Zobacz także:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował, bądź pierwszy!

Dodaj swoją opinię

Dodaj komentarz

Lub